MASOMO - ŞARTLAR ve KOŞULLAR

Bu Koşullar metni, siz ve Masomo (işbu Koşullar altında tarafımız/biz/bizim olarak anılacaktır) arasında bir hukuki anlaşma teşkil etmektedir. Koşullar uygulamalarımızı veya uygulamalarımız aracılığıyla ya da başka bir platformda sunduğumuz oyunları, ürünleri, forumları ve hizmetleri (işbu Koşullar altında toplu olarak "Hizmetler" olarak anılacaktır) nasıl kullanabileceğinizi düzenlemektedir. Lütfen bu Koşullar’ı dikkatli bir şekilde okuyunuz.

Bu Koşullar en son 28 Ağustos 2019 tarihinde güncellenmiştir.

İçindekiler

Masomo Genel Şartlar & Koşullar

Masomo Sanal Öğeler Şartlar & Koşullar

Masomo Genel Şartlar ve Koşullar

Biz kimiz?

Masomo Limited, sicil numarası 10064530 olan Birleşik Krallık’ta kurulmuş bir özel limited şirkettir. İrtibat bilgilerimiz aşağıda bulunan "Sizinle nasıl irtibata geçebilirim?" kısmında mevcuttur.

Neden bu Koşullar’ı okumalısınız?

Bu Koşullar size yasal taahhütlerimizi ve Hizmetler’imizi kullanırken bilmeniz gereken, yapılması ve yapılmaması gereken birçok hususu içerdiği için bu Koşullar’ı okumalısınız. Lütfen bu Koşullar’ı dikkatli bir şekilde okuyunuz ve anladığınızdan emin olunuz. Hizmetler’imizi kullanarak, bu Koşullar’ı kabul etmiş sayılır ve bu Koşullar’a yasal olarak bağlanmış olursunuz. Bu Koşullar’ı kabul etmemeniz durumunda, Sitemize erişim sağlamamanız ya da Hizmetler’imizden faydalanmamanız gerekmektedir.

Bunun yanı sıra Gizlilik Politikamızı okumanız gerekmektedir. Gizlilik Politikamız kişisel verileriniz nasıl kullandığımızı açıklamaktadır.

Hizmetler’imizden herhangi bir sanal para veya öğe almak istemeniz halinde, Masomu Sanal Öğeler Şartlar & Koşulları [kaynak ekleyiniz] okumanız gerekmektedir.

Masomo bu Koşullar’ı değiştirebilir mi?

Zaman zaman bu Koşullar’ı güncelleyebilir ve değiştirebiliriz ve bu Koşullar’ın en güncel versiyonu www.masomo.com (“internet sitesi”) ve ilgili uygulamalarda yayınlanacaktır. Hizmetler’imizi kullanmaya devam edebilmeniz için, revize edilmiş Koşullar’ı incelemeye ve kabul etmeye davet edilebilirsiniz. İleride referans olması için bu bir kopyasını yazdırabilir ve saklayabilirsiniz.

Giriş bilgilerimle ne yapmam gerekir?

Özel Giriş bilgileriniz varsa (örneğin, Hizmetler’imiz için kayıt olduğunuz ve Facebook gibi üçüncü taraf hizmeti aracılığıyla giriş yapmadığınız durumda), bu bilgileri güvenli tutmanız gerekmektedir! Kullanıcı adı, e-posta adresi ve şifre dâhil olmak üzere giriş bilgilerinizin gizliliğini korumak ve ayrıca hesabınız altında gerçekleştirilen tüm faaliyetler sizin sorumluluğunuzdadır. Ayrıca, şifrenizi düzenli aralıklarla değiştirmenizi ve başka herhangi bir çevrimiçi hizmet için aynı e-posta ve şifre kombinasyonunu kullanmamanızı tavsiye ederiz.

Masomo için oyunun adil olması önemlidir. Bu nedenle, kullanıcı adınızı ve şifrenizi başka bir kullanıcı veya üçüncü tarafla paylaşmamayı veya üçüncü tarafın hesabınıza erişmesini veya kullanmasını sağlayacak kasten herhangi bir faaliyette bulunmamayı kabul edersiniz. Kendi takdirimize bağlı olarak, hesabınızın birden fazla kişi tarafından kullanıldığı kanaatine varırsak, sorumluluk almadan hesabınızı askıya alma, sona erdirme veya desteklemeyi durdurma hakkımız saklıdır.

Hizmetler’imizi kullanan kişilerin kimliklerini kontrol edememekteyiz ve giriş bilgilerinizin başka biri tarafından kullanılması durumunda sorumluluğumuz bulunmamaktadır. Giriş bilgilerinizin yetkisiz kullanıldığını fark ederseniz, derhal bize buradan destek@masomo.com bildirmeniz gerekmektedir, ancak kimliğinizi ve hesabın sahipliğini doğrulamamız gerekebileceğini lütfen göz önünde bulundurunuz.

Lütfen bizim gibi veya bizimle ilişkili gibi görünen diğer internet siteleri ve Hizmetler için dikkatli olunuz. Şüphe halinde, lütfen bizimle buradan iletişime geçiniz destek@masomo.com.

Hesabımı nasıl kapatırım?

Hizmetler’imizden herhangi biri ile birlikte hesabınızı veya hesaplarınızı kapatmak isterseniz lütfen bizimle buradan iletişime geçiniz destek@masomo.com.

Hizmetler’i kullanırken ne yapmam yasaktır?

Aşağıdaki kurallara ("Kurallar") uymayı kabul etmiş olursunuz. Aşağıdaki özellikleri taşıdığını düşündüğümüz herhangi bir veriyi, mesajı, grafiği ya da dosyayı paylaşmayacağınızı, dağıtmayacağınızı, erişilir kılmayacağınızı ya da aktarmayacağınızı kabul etmektesiniz:

Kurallar’a riayet etmediğinizi düşünür ya da Hizmetler’imizi kullanırken bunlara aykırı davrandığınıza kanaat getirmemiz durumunda tarafımızca uyarılabilir, geçici veya kalıcı olarak men edilebilirsiniz. Ayrıca, bu gibi durumlarda, Masomo her türlü Sanal Öğeyi (dâhil ancak sınırlı olmamak üzere her türlü Sanal Parayı) hesabınızdan kaldırma hakkını haizdir. Sanal Öğelerinizin kaldırılması halinde herhangi bir geri ödeme veya tazmin isteme hakkına sahip değilsiniz.

Eğer başka bir kullanıcının bu Kurallar’ı ihlal ettiğini düşünüyorsanız, lütfen bizi bilgilendirin destek@masomo.com. Ancak, bu Kurallar’a başka kullanıcıların uyduğunu ya da uyacağını garanti edemeyiz ve etmeyiz. Ayrıca başka kullanıcıların bu Kurallar’a uyumsuzluğundan sorumlu değiliz. Siz ve diğer kullanıcılar kendi fillerinden sorumludurlar.

Bu Kurallar’a aykırı olduğunu düşündüğümüz herhangi bir içeriği kaldırma ya da paylaşmama hakkımız saklı olduğu gibi uygun görmemiz halinde bu içerikleri ilgili hukuki birimleri ile de paylaşabiliriz. Ayrıca Hizmetler’i kullanırken hukuka aykırı işlemler gerçekleştirdiği iddia edilen kullanıcıların kimliklerini belirleme hususunda ilgili hukuki birimlerle işbirliği yapma ya da bu hususta tarafımıza tebliğ edilen kararlara uyma hakkımız saklıdır.

Hizmetler aracılığıyla kullanıma sunulan içeriklerin sahibi kimdir?

Hizmetler’de yer alan tüm içerik ve bilgiler (oyunlar dâhil) bize aittir veya lisanslıdır ve fikri mülkiyet hakları ile korunmaktadır. Sayılanlarla sınırlı olmamak üzere bunlara örnek olarak; kaynak ve nesne kodu, markalar, logolar, grafikler, fotoğraflar, videolar, animasyonlar, telif hakkıyla korunan oyun ve metinler gösterilebilir. Özellikle, “Masomo” ifadesini içeren herhangi bir isim, unvan, logo ve dizaynın münhasıran bize ait olduğunu vurgulamak gerekir.

Bu Koşullar’da veya tarafımızca açıkça izin verilmediği sürece Hizmetler’i veya içerdiği ya da içerebileceği içerik veya bilgilerin herhangi birini herhangi bir şekilde kullanamazsınız. Herhangi bir Hizmet’e herhangi bir şekilde tersine mühendislik, derleme, parçalama veya değiştirme işlemlerini yapamazsınız.

Hizmetler’den bazılarının kendi kişisel kullanıcı adınızı ve avatarınızı oluşturmanıza ve diğer kullanıcılarla iletişim kurmanıza ve başkaları tarafından görülebilecek mesajlar, resimler, metin ve diğer materyaller (“Kullanıcı İçeriği”) göndermenize yarayabileceğini kabul etmektesiniz.

Herhangi bir Kullanıcı İçeriği’ni Hizmetler’imiz aracılığıyla göndererek veya kullanıma sunarak veya bize Kullanıcı İçeriği göndererek, bu Kullanıcı İçeriği’ni kullanma hakkına ve kullanmak için gerekli gerekli tüm onaylara sahip olduğunuzu kabul edersiniz. Ayrıca bu içeriği herhangi bir ödeme yapmadan veya yükümlülük altına girmeden bizim de herhangi bir araç ile kullanabileceğimizi, değiştirebileceğimizi veya uyarlayabileceğimizi kabul ediyorsunuz. Ayrıca, Hizmetler’imizin bir parçası olan bu Kullanıcı İçeriği’nin kullanılabilirliğinin veya yayınlanmasının, herhangi bir üçüncü tarafın haklarını ihlal etmemize veya geçerli yasaları veya düzenlemeleri ihlal etmemize neden olmayacağını kabul edersiniz. Lütfen başka bir üçüncü kişinin haklarını ihlal eden herhangi bir içerik paylaşmadığınızdan emin olunuz. Olası bir ihlal durumunda ilgili içeriği herhangi bir bilgilendirme yapmaksızın kaldırmamız gerekebilir. Bu paragraftaki beyanlarınızın herhangi birini ihlal etmenizin doğrudan bir sonucu olarak ortaya çıkan kayıplarımızı tazmin etmeyi kabul edersiniz.

Masomo hangi durumlarda sorumlu değildir?

Hizmetler’in her zaman kullanılabilir durumda olacağını veya kesintisiz, zamanında, güvenli veya böcek, virüs, hata veya eksikliklerden arınmış olacağını garanti etmiyoruz. Örneğin, bakım veya teknik sorunlar nedeniyle Hizmetler’in kullanılamadığı zamanlar olabilir. Ayrıca, size önceden bildirimde bulunmaksızın belirli Hizmetler’i değiştirebilir, askıya alabilir veya kullanımını durdurabiliriz.

Herhangi bir Hizmet’in geçici veya kalıcı olarak kullanılamaması nedeniyle maruz kaldığınız hiçbir kayıp, hasar veya üzüntüden sorumlu olmayacağız.

Biz (ve herhangi bir üçüncü taraf içerik sağlayıcısı veya ilgili acentesi), Hizmetler’i kullanımınızdan kaynaklanabilecek aşağıda sayılan zarar veya kayıplardan sorumlu değiliz:

Koşullar’daki hiçbir hüküm, ihmalden kaynaklanan ölüm veya yaralanmaya ya da dolandırıcılığa karşı sorumluluklarımızı ortadan kaldırmaz ya da sınırlandırmaz.

Tüm Hizmetler 'olduğu gibi' ve 'mümkün olduğu kadar' verilir. Diğer kullanıcılar, üçüncü şahıslar ve/veya reklam verenler tarafından Hizmetler vasıtasıyla verilen beyanlar dâhil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Hizmetler’e ilişkin olarak garanti ve taahhütte bulunmuyoruz. Hizmetler’i istediğimiz zaman tamamen kendi takdirimizle değiştirebiliriz. Ayrıca, farklı kullanıcılara farklı özellik ve tanıtımlar içeren Hizmetler sunabiliriz. Dolayısıyla, Hizmetler’i kullanma deneyiminiz diğer kullanıcılar ile aynı olmayabilir.

Hizmetler’imizin virüslerden ve diğer kötü amaçlı yazılımlardan arınmış olmasını sağlamak için makul adımlar atacağız, ancak bununla ilgili olarak sizin de uygun bir anti-virüs yazılımı kullanmanızı tavsiye ederiz.

Uygulama mağazasından (app-store) bir Masomo oyunu indirdiğimde ya da satın aldığımda ne olur?

Ayrıca, bu Koşullar’a ek olarak uygulanacak olan ilgili uygulama mağazası koşullarını kabul etmeniz istenecektir. Bu uygulama mağazası koşullarını da dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz. Akıllı telefonunuza veya tabletinize bir Hizmet indirirseniz, anında bildirim özellikleri sunabilir. Bunları kabul edebilir veya reddedebilir ve daha sonra cihazınızdaki ayarlar menüsünü ziyaret ederek bunları kapatabilirsiniz.

Hizmetler’imizde bulunan herhangi bir içeriği bir uygulama aracılığıyla, örneğin Sanal Öğeler yoluyla, satın alırsanız, ilgili uygulama mağazası sağlayıcısının uygulama içi satın alma işlemlerine uygulanacak hüküm ve koşulları geçerli olacaktır. Herhangi bir faturalandırmanın ve işlemin uygulama mağazası sağlayıcısı tarafından yapıldığını kabul ediyorsunuz. Uygulama içi satın alımlarda ödemeye ilişkin herhangi bir sorun yaşarsanız, doğrudan uygulama mağazası sağlayıcısına başvurmalısınız.

Masomo üçüncü taraf internet siteleri ya da içeriklerinden sorumlu mudur?

Bazı sayfalarda üçüncü taraf internet sitelerine, reklamlarına veya üçüncü taraflarca sağlanan içeriğe bağlantılar görebilirsiniz. Bu bağlantılar bizim değil üçüncü şahıslar tarafından sağlanmaktadır.

Hizmetler’imize bağlantı sağlayan hiçbir üçüncü taraf web sitesini veya içeriğini onaylamıyoruz. Yürürlükteki yasa veya düzenlemelere tabi olarak, bu üçüncü taraf web sitelerini ziyaret ettiğinizde veya üçüncü taraf içeriğini kullandığınızda size veya verilerinizle ilgili herhangi bir husustan sorumlu değiliz. Herhangi bir üçüncü taraf web sitesini ziyaret ederseniz, onların kendi kullanım koşulları, lisans sözleşmesi ve gizlilik politikası olduğunu lütfen unutmayın.

Masomo üçüncü taraf reklamlarından sorumlu mudur?

Bazı sayfalarda üçüncü taraflarca sağlanan reklam içeriğini görebilirsiniz. Hizmetler’imiz aracılığıyla verilen reklamları kontrol etmiyoruz. Lütfen rahatsız edici veya uygunsuz bulduğunuz herhangi bir reklamı bize bildirin destek@masomo.com; ilgili konuyu araştıracağız.

Herhangi bir reklama tıklarsanız, o reklamdan sorumlu dış şirketlerle yönlendirileceksiniz. Bu üçüncü taraf web sitelerini ziyaret ettiğinizde veya üçüncü taraf içeriğini kullandığınızda ortaya çıkabilecek herhangi bir durumdan sorumlu değiliz. Herhangi bir üçüncü taraf web sitesini ziyaret ederseniz, onların kendi kullanım koşulları, lisans sözleşmesi ve gizlilik politikası olduğunu lütfen unutmayın.

Herhangi bir Hizmet’te bana ait bir eser kullanıldığını düşünüyorsam ancak buna izin vermediysem ne yapabilirim?

Size ait bir eserin herhangi bir Hizmet’e dahil edildiğini ve bu durumun fikri mülkiyet haklarınızı ihlal ettiğini düşünüyorsanız, lütfen bize hemen buradan bilgi verin destek@masomo.com. Konuyu araştıracağız.

İşbu Koşullar ya da sağlanan Hizmetler beni memnun etmiyorsa ne yapabilirim?

Hizmetler’imizi kullanarak, işbu Koşullar’ı kabul etmeyi ve yasal olarak bunlara uymayı kabul edersiniz. Koşullar’ı kabul etmiyorsanız, Hizmetler’imize erişmemeli veya kullanmamalısınız.

Bu Koşullar ile ilgili herhangi bir anlaşmazlığı çözmek için elimizden geleni yapacağız. Bize karşı herhangi bir yasal takip yapmak istiyorsanız, bunu Birleşik Krallık içinde yapmalısınız. İngiltere veya Galler'de yaşıyorsanız, İngiltere ve Galler yasaları geçerli olacaktır.

Hizmetler’in sunulması ile ilgili aramızdaki herhangi bir anlaşmazlığı çözemezsek, anlaşmazlığı AB’nin Çevrimiçi Uyuşmazlık Çözümü platformuna gönderme hakkınız vardır: https://webgate.ec.europa.eu/odr/main/index.cfm?event=main.home.chooseLanguage

Bilmem gereken başka yasal şartlar var mı?

Hizmetler ticari değil kişisel kullanım için sunulmaktadır. Hizmetler’imizden tanıtım amaçlı bahsedilmesine (örneğin sosyal medyada veya bloglarda yapılan değerlendirmeler) izin vermekle birlikte sizden ilgili içeriğin kaldırılmasını isteme veya başkaca eylemlerden kaçınmanızı isteme hakkına sahibiz.

Bu Koşullar çerçevesinde sahip olduğunuz hak veya yükümlülüklerinizin herhangi birini başka bir kişiye devredemez, alt lisanslayamaz ya da temlik edemezsiniz.

Bu Koşullar’ın herhangi bir kısmının geçersiz, hukuka aykırı ya da uygulanamaz olması durumunda bunlar geçerli, hukuka uygun ve uygulanabilir hale gelmesi için gerekli olan asgari şekilde tadil edilecektir. Tadil edilmesinin mümkün olmaması durumunda ilgili kısım silinecektir. Bu Koşullar’ın herhangi bir kısmının değiştirilmesi ya da silinmesi Koşullar’ın geri kalanının geçerliliğini ve uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.

Size karşı sahip olduğumuz hakları kullanmamamız bu hakkı daha sonra kullanmamıza engel olmayacaktır.

Bu Koşullar’ın tarafı olmayan bir kişi bu Koşullar çerçevesinde herhangi bir hakka sahip değildir.

Sizinle nasıl irtibata geçebilirim?

Aşağıdaki linkte yer alan Formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz: E-posta: destek@masomo.com

Hizmetleri kullanabilmek için belirli bir yaşta olmam gerekiyor mu?

Hizmetler’imiz çocukların kullanımı için değildir. Bazı Hizmetler için kayıt olmanız ve en az 13 yaşında olmanız gerekmektedir.

13 yaşın altında olan birine kayıt için ya da herhangi bir Hizmet’in kullanımı için yardımcı olmanız durumunda ortaya çıkacak sorumlulukların mesuliyeti tarafınıza ait olacaktır ve ihmal dâhil fakat bununla sınırlı olmamak üzere hiçbir koşul altında ne biz ne de üçüncü kişi içerik üreticisi veya onların ilgili temsilcileri bu tür kullanımlardan doğacak hiçbir doğrudan, dolaylı, özel veya tesadüfi zarardan sorumludur.

Masomo Sanal Öğeler Şartları ve Koşulları

Hizmetler’imiz aracılığıyla kullanılabilen veya başkaca Hizmetler’imize ilişkin (birlikte “Sanal Öğeler” olarak anılacaktır) herhangi bir sanal öğe, imtiyazlar, iyileştirmeler, kilidi açılabilir ürünler, kozmetik ürünler, kostümler, oyun özellikleri, paralar, nakit, jetonlar veya başka oyun içi para birimleri (“Sanal Paralar”) satın almadan, her durum için lütfen bu şart ve koşulları (“Sanal Öğeler Şartları”) dikkatlice okuyunuz. Doğrudan veya dolaylı olarak herhangi bir Sanal Öğe satın aldığınız takdirde Sanal Öğeler Şartlar ve Koşullarını ve genel olarak Koşullar ile bağlı olacağınızı kabul edersiniz. Buradaki Sanal Öğeler Şartları genel Koşullar’ın eki niteliğindedir ve Sanal Öğeler Şartları ile genel Koşullar arasında çelişki olması durumunda Sanal Öğeler Şartları uygulanacaktır.

Sanal Öğeler Şartları ne zaman uygulanır?

Bu Sanal Öğeler Şartları sizin Masomo oyunlarında Sanal Öğeler satın almanızı ve onları kullanmanızı kapsamaktadır. İnternet sitemizde barındırdığımız veya gösterdiğimiz üçüncü taraf oyunları oynuyorsanız bu Sanal Öğeler Şartları uygulanmaz. Bu tür bir oyundaki Sanal Öğelere ilişkin sorularınız varsa lütfen o oyunun şart ve koşullarına bakınız.

Lütfen Hizmetler’imizin bazılarında birden fazla tür oyun içi para birimi bulunduğunu unutmayınız. Böyle bir durumda, oyun içi para birimlerinin her biriyle satın alınabilecek farklı öğeler olacaktır ve her biri farklı şekillerde edinilebilecektir.

Sanal Paralar ve öğeler sadece bu Sanal Öğeler Şartları doğrultusunda ve satın alındıkları veya başka bir şekilde edinildikleri oyun hesabında kullanılabilir. Belirli ek oyun içi işlevselliklerin sadece Sanal Paralar karşılığında erişilebilir olduğunu kabul edersiniz.

Bu Sanal Öğeler Şartları, bir oyun özelliğine, rekabet, anket veya pazarlama kampanyasına katıldığınız için kazandığınız veya size verilen Sanal Öğeler için de uygulanacaktır.

Sanal Öğeleri nereden alabilirim?

Oyunlarımızdan bazıları Sanal Öğeler satın almanıza izin vermektedir. Bu oyunları tanıyabilirsiniz çünkü ya oyun içindeki mağazada ya da Sanal Paralar söz konusu olduğunda, genellikle belirli bir oyun oynama penceresinin üstünde Sanal Öğeler satın alma seçenekleri vardır. Oyunlar sizin farklı miktarlarda Sanal Öğeler almanıza izin verebilir ve Sanal Öğeler satın almaları için geçici teklif ve indirimler sunabilir.

Bir uygulama mağazasından indirdiğiniz oyunlarımızdan biri üzerinden Sanal Öğeler satın aldığınızda uygulanacak ek şart ve koşullar olabileceğini lütfen unutmayın. Sizden, bu Sanal Öğeler Koşulları’na ek olarak, geçerli olacak uygulama mağazası sağlayıcısının kendi şart ve koşullarını kabul etmeniz istenebilir. Uygulama mağazası şartlarını dikkatlice okumanızı ve ilgili uygulama mağazası tarafından sağlanan süreci izlemenizi tavsiye ederiz.

Üçüncü tarafların oyunlarımızın dışında Sanal Paralar ve diğer Sanal Öğeleri vermesine veya satmasına izin vermemekteyiz. Dolayısıyla, oyunlarımızı oynamanızın bir koşulu olarak bu tür üçüncü taraflardan Sanal Paralar’ı veya Sanal Öğeler’i almamayı, satın almamayı ve/veya kullanmamayı kabul edersiniz. Satın aldığınız tüm yetkisiz Sanal Paralar veya Sanal Öğeler herhangi bir zamanda hak kaybına uğrayabilecektir.

Sanal Öğeler almaya hazırım, ne yapmam gerekir?

Eğer 18 yaşında veya daha büyükseniz; veya 18 yaşından küçükseniz ve ebeveyn veya vasi izniniz varsa bizden gerçek parayla Sanal Öğe satın alabilirsiniz. Sizden zaman zaman ebeveyniniz veya vasiniz hakkında bilgi talep edebiliriz.

Sanal Öğeler satın almak istiyorsanız lütfen indirdiğiniz oyunda belirtilen adımları izleyiniz. Sanal Öğeler satın alırken herhangi bir zorlukla karşılaşırsanız bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz. destek@masomo.com Lütfen aşağıdakilere dikkat ediniz:

Masomo ödemeleri işleme koymaz. Üçüncü taraf ödeme sağlayıcısı veya uygulama mağazası (Apple veya Google Play Store gibi) ödemeleri gerçekleştirir. Bu sebeple Sanal Öğe ödemesine ilişkin bir sorun yaşarsanız doğrudan üçüncü taraf ödeme sağlayıcısı veya uygulama mağazası ile iletişime geçmelisiniz.

Sanal Öğeleri nasıl kullanırım?

Oyun içinde satın aldığınız Sanal Paralar’ınızı oyun içinde diğer Sanal Öğeleri almak için kullanabilirsiniz. Bir oyunda başka bir Sanal Öğe almak için Sanal Paralar’ınızı kullandığınızda ilgili Sanal Para miktarı o oyuna bağlı hesabınızdan otomatik olarak düşülecektir.

Sanal Paralar’ın dışındaki Sanal Öğelerin niteliği ve süresi oyunlarımız arasında ve içinde değişiklik gösterebilecektir. Bazı Sanal Öğeler sadece sınırlı sayıda veya ilgili oyunun içindeki birtakım koşullar yerine getirilirken kullanılabilir.

Herhangi bir zamanda, Sanal Öğelerin kapsamını, çeşitliliğini ve türünü sizi bilgilendirmeksizin değiştirebiliriz. Masomo herhangi bir oyun için belirli bir Sanal Öğeyi yapma veya yapmaya devam etme yükümlülüğü altında değildir. Ayrıca, ikamet ettiğiniz ülkeye göre mevcut Sanal Öğelerin türünü kısıtlayabilir veya değiştirebiliriz.

Sanal Öğelerimle ne yapmam yasaktır?

Sanal Öğeler satın alarak aşağıdakileri yapmamayı kabul edersiniz:

Her ne kadar kullanıcılar birden fazla hesaba sahip olabilseler de, Sanal Öğeleri bir oyunun genel amacına aykırı herhangi bir şekilde tutmak ve kullanmak için birden fazla hesap kullanmak kesinlikle yasaktır. Herhangi bir kişiye bir hesabı veya herhangi Sanal Öğeyi vermek, satmak veya başka şekilde devretmek kesinlikle yasaktır.

Hesabınıza atanan Sanal Öğelerin ve/veya belirli bir süre içinde kullanılabilecek veya paraya çevrilebilecek Sanal Öğelerin sayısına sınırlama uygulamak da dâhil olmak üzere zaman zaman Sanal Öğelerin kullanımını kısıtlayabiliriz.

Sanal Öğeleri satın alırken hangi yasal şartları bilmem gerekir?

Sanal Öğeleri satın aldığınızda, Sanal Öğeleri kullanabilmek için geri alınabilir, kişisel, sınırlı bir lisans satın almaktasınız. Sanal Öğelerin şahsi mülkiyet teşkil etmediğini ve Sanal Paralar’ın ulusal veya başka herhangi bir para birimi olmadığını kabul etmiş olursunuz. Tarafınızca satın alınan Sanal Öğeler için geri ödeme yapılmaz. Sanal Paralar’ın bakiyesi için herhangi bir faiz kazanılmaz veya ödenmez. Masomo, istediği Sanal Öğeyi istediği zamanda sona erdirme, geri çekme, yer değiştirme, kısıtlama ya da herhangi başka değiştirme hakkına sahiptir.

Sanal Öğelere ilişkin belirli haklara sahipsiniz. Sanal Öğeleri size temin etme ve Sanal Öğeler’in tatmin edici kalitede ve açıklandığı gibi olması, bunlara dâhildir. Bu haklardan herhangi birini ihlal etmemiz halinde, bazı yasal yollara sahipsiniz. Sanal Öğeler Şartları’nda hiçbir şart bu yasal hakları veya sahip olabileceğiniz diğer hakları etkilemeyi amaçlamaz.

Sanal Öğeleri satın almanıza veya bu Sanal Öğeler Şartları’na ilişkin aramızdaki ihtilafları çözemememiz halinde, ihtilafı https://webgate.ec.europa.eu/odr/main/index.cfm?event=main.home.chooseLanguage adresinden AB’nin Çevrimiçi Uyuşmazlık Çözümü platformuna gönderme hakkına sahipsiniz.

Sanal Öğelerimi satın aldıktan sonra siparişimi iptal edebilir miyim?

Bizden Sanal Öğeler satın alarak, en kısa zamanda bunları hesabınıza aktarabileceğimizi kabul etmektesiniz. Bu şartları kabul ederek, satın alma işlemini onaylamak için her tıkladığınızda, Sanal Öğeler’in derhal tedarikine açıkça rıza gösterdiğinizi ve yasalarca öngörülen 14 günlük soğuma süresi içinde fikrinizi değiştirme veya siparişinizi iptal etme hakkınızı kaybedeceğinizi kabul etmiş olursunuz.

Hesabım askıya alınır veya sonlandırılırsa, Sanal Öğelerime ne olur?

Aşağıdaki durumların gerçekleşmesi halinde:

Hesabınızı geçici veya kalıcı olarak yasaklamamız halinde, hesabınızdaki Sanal Öğeler’in herhangi birini veya tümünü kaldırabiliriz. Bu durumda, tamamen kendi takdir yetkimiz dışında, herhangi bir iade, geri ödeme veya herhangi başka tazminat alma hakkınız bulunmamaktadır.

Sanal Öğelerimi teslim almadıysam ne yapmam gerekir?

Sanal Paralar’ınız için başarılı bir şekilde sipariş vermiş ve ödeme yapmış olmanıza rağmen bunları teslim alamamış olabilirsiniz. Yoğun dönemlerde Sanal Öğeler’inizin hesabınıza havale edilmesinin 48 saat kadar sürebileceğini lütfen unutmayın.

Sanal Öğelerinizi kısa bir süre içerisinde alamadıysanız ve alma konusunda hala sorun yaşıyorsanız, lütfen bizimle buradan destek@masomo.com iletişime geçerek durumu bildiriniz.

Birisinin hesabımdan yetkisiz satın alım gerçekleştirmesi halinde ne yapmam gerekir?

Hesabınızın güvenliğinden ve hesabınızda yetkisiz satın alımların yapılmamasını sağlamaktan siz sorumlusunuz. Masomo, (sahte alımlar veya ergin olmayanların yaptığı alımlar dâhil olmak üzere) yetkisiz satın alımlardan sorumlu değildir. Bu tür satın alımlar için geri ödeme almak istiyorsanız, bankanız veya ilgili uygulama mağazası gibi ödeme sağlayıcınız ile iletişime geçmelisiniz.

Masomo hangi durumlarda sorumlu değildir?

Ortaya çıkabilecek aşağıda belirtilen türdeki zarar ve kayıplardan ötürü sorumluluk kabul etmeyeceğimizi (ve herhangi bir Sanal Öğe alımı için geri ödeme yapmakla yükümlü olmadığımızı) bildiririz: